نظر بچه ها رو در مورد شیمی که میخونی میبینی که اصولا خیلی درس مورد علاقه ای نیست ظاهرا و بچه ازش خوششون نمیاد. ولی بیایم کم لطفی نکنیم راحع به این درس درسته سخته خیلی جاهاش.
اما قسمت‌های آسون هم داره بالاخره.

همین اول شاید لازم باشه که بگم من محتوای این مطلب رو از سایت شیمی‌سا وام گرفتم و به زبون خودم تغییرش دادم:

مطالب ساده و سخت شیمی

از طرفی خیلی از قسمت های شیمی اونقدرا هم سخت و دشوار نیست، واقعا خیلی وقتا مشکل از نوع درس خوندن و شیمی خوندن ماست. ینی بلد نیستیم شیمی رو چطور بخونیم میگیم شیمی سخته. در صورتی  که روش شیمی خوندنمون رو اصلاح کنیم واقعا خیلی اوقات نتیجه مناسبی میشه ازش گرفت.

مطالب ساده شیمی کنکور

مثلا خیلی از فصول شیمی به هم دیگه مرتبط اند. دانش آموز یک فصل x که پیشنیاز فصل y هست رو حال نکرده بخونه. یکم گذشته حالا رسیده به فصل y میشینه میخونه میبینه هیچی نمیفهمه یا بعد حس میکنه که چقدر شیمی سخته. در صورتی که اگر سهل انگاری صورت نمیگرفت و فصل x رو درست میخوندی الان حست نسبت به شیمی متفاوت بود دیگه.

معلم خوب و بد شیمی 

البته خیلی اوقات هم دانش‌آموز مقصر نیست، تا دلت بخواد معلم نچسب داریم. میری سر کلاسش واقعا تا وقتی کلاس تموم بشه فقط و فقط تحمل میکنی چاره‌ای هم نداری.
پیشنهاد من اینه که اگر معلمت خوب نیست یا برو دنبال یک معلم خصوصی یا ازین بسته‌های آموزش شیمی کنکور استفاده کن. قبول دارم خیلی ازین موسسه ها واقعا تبدیل شدن به بنگاه اقتصادی و تنها چیزی که براشون مهمه اینه که یک پول خوبی به جیبشون بزنن.
اما این وسط مسطا گاهی اوقات موسسات و شرکت‌‌هایی پیدا میشن که کیفیت تدریس شیمی شون واقعا عالیه و کیفیت رو فدا یکسری مسائل دیگه نکردن. برو دنبال این جور چیزا و مشکلاتت رو اینطوری حل کن.

اصلاح روش شیمی خوندن

به هر حال همیشه هم مشکل از معلم نیست و ما باید خودمون رو اصلاح کنیم.
من یک ویدئو از خانوم دکتر خسروپور پیدا کردم که این ویدئو رو میتونی هم در اینستاگرام شیمی‌سا و هم در کانال آپارات شیمی‌سا مشاهده کنی، خیلی واضح و مفید ایشون میاد توضیح میده که شیمی رو چطور بخونیم بهتره؟ با دیدن این ویدئو میتونیم اصلاحی در روش درس خوندنمون ایجاد کنیم و واقعا از زمان بهترین استفاده ممکن رو ببریم

ویدئوی خانوم دکتر خسروپور در مورد روش صحیح شیمی خوندن

یک چیزی از نظر من خیلی مهمه. نه توی شیمی بلکه توی هر درسی. بالاخره هر درسی یکسری مطالب آسون تره داره دیگه. از نظر سختی و آسون همه فصول شیمی مثل هم نیستند.
مثلا یکسری از فصول شیمی مطالب حفظی زیاد تری داره خب اگر اونا رو بشناسی قطعا میتونی نتیجه بهتری بگیری دیگه.

توی مقاله ای که من ازش این مطلب رو وام گرفتم در مورد مباحث ساده شیمی کنکور صحبت کرده که میتونه بهت کمک کنه.
نظر من اینه که حتما اون مقاله رو بخونی چون مطالب ساده ای رو بهت معرفی میکنه که حتی اگر باعث بشه دو تا تست شیمی رو بیشتر حل کنی مطمن باش که تاثیر خیلی قابل توجهی در قبولیت داره، پس از دستش نده.

مقاله‌ی دیگه‌ای هم در سایت ویرگول در مورد

مباحث ساده و دشوار شیمی کنکور پیدا کردم که اونم بهت کمک میکنه.

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها